Tečaj III kategorije za medicinske sestre/tehničare „Tečaj komunikacijskih vještina“

29. studenoga 2023.

Dana 28.11.2023.g., Nacionalna memorijalna bolnica „Dr. Juraj Njavro“ Vukovar održala je stručni skup u svrhu vrednovanja trajnog stručnog usavršavanja medicinskih sestara/tehničara, pod nazivom „Tečaj komunikacijskih vještina“.

Komunikacija se smatra jednom od temeljnih ljudskih vještina koja se uči kroz cijeli život. U svrhu unaprjeđenja komunikacijskih vještina na tečaju su kroz predavanja prikazani važnost razumijevanja i slušanja te poteškoće s kojima se susrećemo u svakodnevnoj komunikaciji pri susretu s različitim strukturama ličnosti. Za uspješan ishod liječenja neophodna je kvalitetna komunikacija između bolesnika i zdravstvenih djelatnika koja se smatra emocionalno vrlo zahtjevnim zadatkom. U današnje vrijeme pravi je izazov uspostaviti ravnotežu između tehnike i humanosti, odnosno ljudskog ophođenja s ljudima. Održavanjem ovakvih skupova povećava se svijest o važnosti profesionalnog ponašanja i kvalitetne komunikacije prema pacijentima i njihovoj pratnji.

Posted in Sestrinstvo