„Ratna bolnica Vukovar 1991. - dr. Juraj Njavro” - 18.11.2021.

Dana 17. studenog 2021. godine u sklopu programa obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991.-2021. godine u Nacionalnoj memorijalnoj bolnici Vukovar održan se XVII. Znanstveno–stručni simpozij „Ratna bolnica Vukovar 1991. - dr. Juraj Njavro”.

Organizatori simpozija bili su Udruga hrvatskih liječnika dragovoljaca 1990.-1991. i Nacionalna memorijalna bolnica Vukovar, a pokrovitelji su Ministarstvo zdravstva, Ministarstvo hrvatskih branitelja, Akademija medicinskih znanosti Hrvatske, Hrvatski liječnički zbor, Hrvatska liječnička komora, Hrvatska komora medicinskih sestara, Vukovarsko – srijemska županija i Grad Vukovar.

Tijekom trajanja simpozija održan je niz stručnih predavanja vezano za opće i specijalističke djelatnosti za vrijeme opsade grada od strane srbo-četničkog agresora.

Galeriju slika sa Simpozija možete vidjeti ovdje.