XVI. znanstveno-stručni simpozij - 19.11.2020.

U utorak, 17. studenoga 2020. godine u Kući Lavoslava Ružičke u Vukovaru održan je tradicionalni XVI. znanstveno-stručni simpozij "Ratna bolnica Vukovar 1991. - dr. Juraj Njavro". Organizatori simpozija bili su Udruga hrvatskih liječnika dragovoljaca 1990.-1991. - Županijski ogranak Vukovar i Nacionalna memorijalna bolnica Vukovar s radnim predsjedništvom u kojem su bili mr.sc.Vesna Bosanac, dr.med., Štefan Biro, dr.dent.med i Binazija Kolesar, vms.

Tijekom simpozija promovirana je monografija "Hrvatski sanitet ličke bojišnice", čiji su autori Štefan Biro, dr.dent.med., prof.dr.sc. Andrija Hebrang, mr.sc. Neven Materljan i dr. Avelino Baretić sa suradnicima.

Na teme ratnoga zdravstva predavači su bili: Jasna Rogić-Namaćinski, mag.med.bioch., doc.dr.sc. Agneza Aleksijević i doc.dr.sc. Darko Biljan.

Nakon predavanja predavači i gosti zaputili su se prema Nacionalnoj memorijalnoj bolnici Vukovar na paljenje svijeća za poginule vukovarske branitelje i civilne žrtve Domovinskog rata.

Galeriju slika sa XVI. znanstveno-stručnog simpozija "Ratna bolnica Vukovar 1991. - dr. Juraj Njavro" možete vidjeti OVDJE.