Premijer i ministri u NMB Vukovar - 12.6.2020.

Dana 12. lipnja 2020. godine ministar zdravstva Vili Beroš i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved u nazočnosti premijera Andreja Plenkovića potpisali su sa ravnateljicom Nacionalne memorijalne bolnice Vukovar Vesnom Bosanac Sporazum o provođenju Programa preventivnih sistematskih pregleda hrvatskih branitelja za 2020. godinu, te Sporazum o obavljanju memorijalno-edukacijske djelatnosti radi promicanja vrijednosti Domovinskog rata. Potpisivanju sporuzuma još su kao članovi Vlade Republike Hrvatske bili nazočni potpredsjednik Vlade i ministar financija Zdravko Marić, ministrica za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku Vesna Bedeković, ministar državne imovine Mario Banožić, državni tajnik središnjeg državnog ureda za hrvate izvan RH Zvonko Milas, državni tajnik središnjeg državnog ureda za obnovu i stambeno zbrinjavanje RH Nikola Mažar, predstojnik ureda Predsjednika Vlade RH Marko Milić, predsjednik Uprave Financijeske Agencije Dražen Čović i savjetnica Uprave Financijeske Agencije Vinka Ilak.

Nakon što je u ožujku ove godine Republika Hrvatska preuzela osnivačka prava nad vukovarskom bolnicom temeljem Zakona o prijenosu osnivačkih prava nad Općom županijskom bolnicom Vukovar i bolnicom hrvatskih veterana, vukovarska bolnica nastavlja obavljati zdravstvene djelatnosti koje je do sada obavljala. Obzirom da se radi o bolnici od posebnog interesa za Republiku Hrvatsku, te isto tako o mjestu obilježavanja posebnog domovinskog pijeteta, u bolnici se obavlja i memorijalno-edukacijska djelatnost sa svrhom promicanja vrijednosti Domovinskog rata.

Po potpisivanju sporazuma, ravnateljica Vesna Bosanac je uručila prigodne zahvalnice predsjedniku Vlade Andreju Plenkoviću, te ministrima Viliju Berošu i Tomi Medvedu.