Odlikovan Vojo Lukić - 28.8.2017.
Narodne novine broj 75/2017 su objavile odluku o dodjeli odlikovanja Red hrvatskog pletera gospodinu Voji Lukiću samostalnom novinaru, publicistu i televizijskom dokumentaristu. laureatu Slovenske akademije znanosti in umetnosti i počasnom građaninu Grada Orahovice

Gospodin Vojo Lukić nam je rekao i ovo : "Izuzetno sam počaščen sam da je prijedloga za moje odlikovanja dala mr.sc. Vesna Bosanac dr. med., ravnateljica Opće županijske bolnice Vukovar i bolnice hrvatskih veterana, predsjednik povjerenstva za civilna odlikovanja i priznanja akademik Zvonko Kusić, predsjednik Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti i članovi povjerenstva su ovaj prijedlog mr.sc. Vesne Bosanac dr. med. podržali i dali pozitivno mišljenje.

Za mene osobno je odlikovanje Red hrvatskog pletera velika čast i priznanje..."