Dan sjećanja 2009 - 27.11.2009.
"Vukovar jučer, danas i sutra" slogan je pod kojim je ove godine obilježen Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. Obilježavanje je već tradicionalno započelo komemoracijom i recitalom u dvorištu naše bolnice, na mjestu s kojega je prije 18 godina odvedeno 260 ranjenika i djelatnika bolnice, te pogubljeno na Ovčari. Komemoraciji su nazočili brojni građani i gosti iz svih dijelova Republike hrvatske, te iz inozemstva. Među uvaženim gostima bili su predsjednik RH Stjepan Mesić, predsjednik Hrvatskoga sabora i njegov zamjenik Luka Bebić i Vladimir Šeks te premijerka Jadranka Kosor s nizom ministara. Posebno zadovoljstvo bilo je na istome mjestu vidjeti branitelje Vukovara, medicinsko osoblje Ratne bolnice Vukovar, njenu ravnateljicu dr. Vesnu Bosanac, ratnog ministra zdravstva prof. Andriju Hebranga, te sve one koji su svojom hrabrošću i požrtvovnošću pridonijeli da vukovarska bolnica postane simbolom slobode.

Galeriju slika obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. možete vidjeti OVDJE.