Posveta Kapelice - 2.6.2008.

Dana 31. svibnja 2008. godine u 10:00 sati fra Zlatko Špehar svečano je posvetio Kapelicu Uzvišenja Svetog Križa, koja se nalazi u Zgradi uprave Opće bolnice Vukovar (Vila Knoll).

Kapelica je obnovljena zanimanjem dr. Vesne Bosanac, ravnateljice OB Vukovar, fra Zlatka Špehara, gvardijana vukovarskog, Agneze Aleksijević, glavne sestre OB Vukovar, te Milosrdnih sestara Svetog Križa.

Obnovu je omogućilo društvo "Hrvatska žena", Grana I, Chicago, i društvo "Hrvatska žena", Vukovar.

Posvetu su svjom nazočnošću uveličali brojni uvaženi gost među kojima ministar zdravstva Republike Hrvatske dr. Darko Milinović, prvi "ratni" ministar zdravstva prof. dr. Andrija Hebrang, izaslanici Sabora Udruge hrvatskih liječnika dragovoljaca 1990-1991, te sudionici 8. Karavane "Da se ne zaboravi - 2500 km Lijepom našom".

Nazočni su nakon posvete posjetili "Mjesto sjećanja - Vukovarska bolnica 1991."

Galeriju slika sa poisvete Kapelice možete vidjeti ovdje